Göksu Parkı Mesire Alanı

Göksu Parkı Mesire Alanı

Göksu Parkı Nerededir?

Göksu Parkı Ankara’nın Etimesgut/Eryaman Semtinde bulunmaktadır. Ankara’da bulunan en büyük park ve mesire alanları arasında yer almaktadır.

Göksu Parkına Nasıl Gidilir ?

Göksu Parkı Kızılay’dan yaklaşık 25 km mesafededir. Özel araç ile gidecekler İstanbul çevre yolundan Batıkent istikametinde ilerleyerek Etimesgut yolu üzerinden Göksu parkı tabelasını takip edip rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Toplu taşıma ile gidecekler için biraz yürümeleri gerekebilir veya metro ile gidip sonrasında taksi ile aktarım daha uygun olacaktır.

Göksu Parkında Otopark Ücreti Ne Kadar?

Göksu parkında otopark sorunu yok. Yeterince araç park edebileceğiniz alan mevcut. Park ücreti temmuz 2020 için 2 TL olarak ödedik.

Göksu Parkına Giriş Ücretli mi?

Göksu parkına giriş ücretsiz. Sadece aracınız ile gelecekseniz otopark parası ödemeniz gerekecek.

Göksu Parkında Neler Yapılabilir?

Göksu parkı bir çok kişiye hitap edecek çeşitliliğe sahiptir. Büyük bir alana yayılmış olan parkta göl kenarında cafelerde ya da banklara oturarak göl seyir keyfi yapmak güzel bir tatil havası oluşturuyor. Özellikle Ankara’da günü birlik haftasonu gidilebilecek yerlerin başında yer alıyor.

Göksu Parkında Balık Tutabilirsiniz

Balık tutmak isteyenler için Göksu Parkında yeteri kadar balık tutma iskelesi mevcut.

Göksu Parkında Piknik Yapabilirsiniz

Ankara’da mangal yakılabilecek ve piknik yapılabilecek en güzel alanların başında Göksu parkı yer almaktadır. Göksu parkına haftasonu erkenden gelip güzel bir haftasonu kahvaltısı yapabilir daha sonra parkta göl kenarında yürüyüş yapıp gün içerisinde aileniz ile güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Göksu parkında mangal yakmak için bir çok kamelya ve hazır taş üstü bacalı mangallar bulunmaktadır.

Göksu Parkında Luna Park Eğlencesi

Hem çocuklarınızı eğlendirmek hem kendiniz de eğlenmek isterseniz Göksu Parkında Luna Park bulunmaktadır. Ankara’da ailecek gidilebilecek temiz luna parklar arasında yer almaktadır.

Göksu Parkında Çocuk Parkı

Göksu parkına küçük çocuğunuz ile zaman geçirmek isterseniz luna parkta eğlenemeyecek kadar küçük çocuklarınız için küçük parklar mevcut. Trambolin ve şişme kaydıraklarda çocuklar için güzel eğlence sunuyor.

Göksu Parkında Go-Kart yapabilirsiniz

Göksu parkında go-kart eğlence merkezi mevcut. Genç arkadaş kitleniz ile eğlenceye gidebilirsiniz.

Göksu Parkında Yemek Yenecek Yerler

Göksu parkında yemek yiyebileceğiniz bir çok kafe ve restoran bulunmaktadır. Göl kenarında cafelerde güzel bir su keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca yazın dondurma keyfi de yapabilirsiniz.

Göksu Parkında Kamp Yapılabilir mi ?

Göksu parkında kamp yapmak mümkün değil maalesef. Kamp olarak değil ama kamp sandalye ve masalarınızı getirerek göl kenarında vakit geçirebilirsiniz.

Göksu Parkında Fotoğraf Çekilecek Yerler

Göksu parkı göl manzarası fotoğrafı çekmek isteyenler için özellikle gün batımında ve hava kararınca güzel pozlar sunuyor. Ayrıca sokak ve o an fotoğrafları çekmek isteyenler için Göksu Parkı eğlence alanlarında size bir çok o an karesi sunacaktır. Gelirken tripod getirmenizi tavsiye ederim.

Göksu Parkı Fotoğrafları

Ankara da haftasonu gezilecek başka yerler arıyorsanuz Sorgun Göleti , İnönü Mağaraları , Süvari Çayı, Hamamönü , 50.yıl Parkı yazılarımızı da incelemeden gezmeye karar vermeyin

Bir cevap yazın