Instagram’da Butik Açmak ve Satış Yapmak

Instagram’da Butik Açmak ve Satış Yapmak

Sosyal Medya’ nın yaygınlaşması ile internet alışverişleri de giderek artış göstermeye başladı. Fotoğraf paylaşımı üzerine kurulan Instagram zamanla internette satış yapan firmalar ve ev hanımlarının el yapımı ürünlerini satış yapabildiği bir pazar haline gelmeye başladı. Siz de firmanızın ürünlerini yada kendi ürünlerinizi instagramda satmak ve daha fazla kişilere ulaşmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneririm.

KURAL-1 Ne Satacağınıza Karar Verin

Satmak istediğiniz ürünü belirleyin.  Ürününüzü belirledikten sonra instagram da belirlediğiniz ürün ile ilgili satış yapan diğer kullanıcıların sayfalarını inceleyin.

KURAL-2 Takipçi Sayınızı Artırın ve Hedef Kitlenizi Belirleyin

Ne kadar çok takipçiniz olursa paylaştığınız ürünler o kadar kişi tarafından görülecektir. Peki instagramda takipçinizi nasıl artıracaksınız? Öncelikli olarak takip edeceksiniz ki geri takip ile takipçi sayınız artsın. Ama takip ederken hedef kitleniz satacağınız ürüne ilgisi olabilecek kişilerden oluşmalıdır. Örneğin erkek saati satan bir firma iseniz hamilelik ile ilgili profilleri takip etmeniz çok fazla anlam hitap etmeyecektir.

KURAL-3 Ürün Fotoğraflarınızı Çekerken Kaliteli Bir Çekim Gerçekleştirin

Ürünlerinizi mümkünse kaliteli bir makine ile fotoğraflayın. Unutmayın fotoğraf ne kadar güzel olursa takipçilerinizin o kadar dikkatini çekecektir. Çoğu zaman kalitesiz bir fotoğraflanmış ürün ne kadar kaliteli de olsa özensiz çekilmiş fotoğraflarının acizliğine uğrayarak satılamadan vitrinlerde kalmıştır.

KURAL-4 İletişim Bilgilerinizi Profilinize Ekleyin

Unutmayın doğru ve çift taraflı iletişim varsa-anlatılmak istenen konu o sağlıklı olacaktır. Bunun için profilinize; mail adresinizi, whatsapp numarası varsa web sitenizi ekleyiniz. Böylelikle takipçilerinize daha fazla güven vermiş olursunuz.

KURAL-5 Kargo Bilgilerini ve Ödeme Şeklini Açıkça Belirtin

Kargo gönderimi alıcı ödemeli mi yoksa satıcı ödemeli mi olacak net bir şekilde belirtin. Sipariş verilen ürünlerin hazırlanma süresi için ne kadar zamana ihtiyacınız varsa profilinize yazın. Örneğin siparişinizin elinize ulaşmasını istediğiniz günden en az 3 gün önce sipariş bilgilerinizi veriniz gibi. Ödeme şeklinizi belirleyin. Kapıda ödeme, EFT/Havale yada paypal vs. ödeme araçları gibi. Unutmayın ne kadar açık ve net olursanız yanlış anlaşılmaları o kadar minimize etmiş olursunuz.

Ayrıca 2019 yılı instagramda ürün satarken shopier.com sitesinden üyelik alarak çok kolay bir şekilde ürünlerinizi müşterilerinize satabilirsiniz.

Artık siz de ürünlerinizi satabileceğiniz bir butik hesaba sahipsiniz. Yazımı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

8 thoughts on “Instagram’da Butik Açmak ve Satış Yapmak

 1. Absolutely NEW update of SEO/SMM software “XRumer 16.0 + XEvil 3.0”:
  captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another types of captcha,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

  Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
  See you later!

  XRumer201707

 2. Merhabalar, Son dönemde internetten satış yapmanın en basit yolu Instagram vb gibi sosyal medya üzerinden satış yapmak diyebilirim. Burada en önemli konu müşteriye güven verebilmek. Güven vermek için de yapmanız gereken şey BDDK lisansına sahip bir ödeme aracısı ve bunun üzerinde çalışan basit bir platform ile ürünlerinizi listeleyerek satışlarınızı gerçekleştirmektir. BDDK lisanslı bir ödeme aracısını kullanmak için de şirket olmanız zorunludur, böylece hem siz vergi tarafında hukuki olarak rahat hissediyor olacaksınız, hem de müşterileriniz herhangi bir olumsuz durumda muhatap olacağı bir şirket bulacağını anlayarak daha kolay karar verecektir. Bizde Zebrapos olarak böyle satış yapmak isteyen kişilere, ödeme aracısı üzerinde çalışan, ürünlerin kolayca listeyebilecekleri ve satışarını gerçekleştirebileceği bir ürün sunmaktayız. Ürünümüz ile ilgili detaylı bilgiye http://zebrapos.com/zebsocial.html adresinden ulaşabilir ve hali hazırda sistemimizi kullanan müşterilerimizi inceleyebilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar dilerim. Selamlar,

Bir cevap yazın