Antalya Manavgat Şelalesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Antalya Manavgat Şelalesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Antalya’ya gezmek için gidiyorsanız şelaleler olarak rota sıralamanız Manavgat Şelalesi ardından Düden Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi olmasını tavsiye ederim. Eğer Kurşunlu Şelalesi ve Düden Şelalesini gezdikten sonra Manavgat şelalesine giderseniz o kadar yolu boşuna gelmişim diyebilirsiniz. Çünkü Manavgat Şelalesi Antalya merkeze yaklaşık 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Şelalenin suyu çok gür ve debili akmaktadır. Yazın sıcağında şelale yanına gittiğinizde suyun debisinin etkisiyle serinletme etkisini hissedebiliyorsunuz.

Manavgat Şelalesine Giriş Ücretli Mi?

Manavgat Şelalesine giriş 2020 yılı için kişi başı 10 TL olarak uygulanmaktadır.

Manavgat Şelalesinde Yemek Ücretleri Nasıl?

Manavgat şelalesinde yemek yiyebileceğiniz birkaç restaurant bulunmaktadır. Ama tavsiyem gezinizde yemek yeme işleminizi buraya bırakmamanızdan yana. Çünkü 2018 yılında bir gözleme ve ayrana 25 TL para vermek bana biraz fazla geldi, diğer yemeklerini hiç deneme fırsatım olmadı.

Antalya’da Fotoğraf Çekilecek Yerlerin Başında Geliyor

Manavgat şelalesi fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez mekanları arasında yer almaktadır. Çekim için gelirken ND filtrenizi ve makineniz ve lensinizin güvenliği için su koruyucu ekipmanlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın. Özellikle ND Filtre ve Tripod olmazsa olmazınız. Benim gibi ND filtrenizi yanınıza almayı unutursanız güneşin etkisi ile uzun pozlama imkansız hal alıyor.

Manavgat Şelalesine Nasıl Gidilir?

Manavgat Şelalesine kendi aracınızla , taksiyle veya Manavgat Şehir Merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz harita ile yerini inceleyebilirsiniz.

Antalya’ya sadece Manavgat Şelalesi için gitmenizi önermeyim. Zamanınız varsa Karain Mağarasını da ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Antalya Kurşunlu Şelalesi Yazımızı İncelemeyi Unutmayın

Bir cevap yazın