50.Yıl Parkı Ankara’nın Gözde Mekanı

50.Yıl Parkı Ankara’nın Gözde Mekanı

50.yıl Parkı eski adı ile Çamlık

Ankara da gezip görülecek mekanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bugün 50.yıl parkını sizin için gezip değerlendirme fırsatı bulduk. Park Ankara’ nın Çankaya Cebeci semtinde yer alıyor. Park ta Ankara’yı tepeden 360 derecelik bir görüş acısı ile seyir keyfini sizlere sunuyor. Anıtkabir, Atakule, Kocatepe Camii, Ankara Kalesi gibi bir çok gözde mekanı izleme ve fotoğraflama imkanı sağlıyor.

Parkın bir diğer özelliği de içerisinde 120 m uzunluğunda Türk Bayrağını Dalgalandırıyor olması ile Türkiye’nin en uzun bayrak direğini bulunduran park adını taşımasıdır. Bir çok ağaçlık alan ve çevre düzenlemesi ile çiçeklerle dolu adeta saklı bir cennet gibi karşınıza çıkıyor.

Parka Lunapark, Seyir Keyfi Sunan restaurant, çocuklar için birçok oyun parkı, buz pateni, piknik alanı, halı saha, basketbol sahası gibi birçok sosyal aktiviteyi içerisinde barındırıyor. Göletin kenarında banklara oturup o eşsiz su sesini dinlemek ayrıca huzur veriyor.

50.yıl Parkına Nasıl Gidilir?

Parka ulaşım çok kolay. Ankarayla veya metro ile dikimevi durağında inerek Ankara Üniversitesi Siyasal Fakültesi yanından yürüyerek (yaklaşık 1 km ) ulaşabilir veya yürümek istemeyenler için Ankarayla dikimevi istasyonu çıkışından çıktıktan sonra Ulus-Akdere Minibüslerine binerek te ulaşabilirsiniz. Şahsi araç ile gelecekler için Park içerisinde yeterince otopark alanı bulunmaktadır.

Ankara’da fotoğraf çekilecek yerler arasında kesinlikle listenizde yer alması gereken bir mekan. Özellikle yanınızda tripod ve ND Filtrelerinizi getirmenizde fayda var. Çünkü günbatımı için şahane bir manzara sergiliyor.

50.Yıl Parkında Mangal Yakılabilir mi?

Parkta çardaklar mevcut ama malesef mangal yakmaya izin verilmiyor piknik olarak bir haftasonunuzu değerlendirebilirsiniz.

Yazımı sonuna kadar okuma sabrını göstermişseniz en kısa zamanda 50.YIL PARKINI ziyaret edeceğinizden şüphem yok.

 

50.yıl Parkında Neler Yapılabilir ?

1- Güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz piknik tarzında yapabilir dilerseniz de restoranda Ankara manzarası karşısında kahvaltınızı yapabilirsiniz.

2- Luna Parkta güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Ankara’nın bulunan Luna Parklar arasında en temiz ve sakin olanlar arasında yerini alıyor.

3- Çocuğunuz ile uçurtma uçurabilirsiniz.

4- Park içerisinde bir sürü çocuk parkı ve eğlence alanı bulunmaktadır.

5- Park içerisinde büfeden ve satıcılarda dondurma, çerez, cip ve diğer ürünlerden alabilirsiniz.

6- Spor yapabilirsiniz. Spor alanları mevcuttur.

7- Park bünyesinde bulunan Halı Saha’da maç yapabilirsiniz.

Ankara’da görülmesi gereken diğer yerler için https://seyahatdergisi.com/ankarada-gezilecek-yerler/ sayfasına da göz atabilirsiniz.

www.seyahatdergisi.com

Bir cevap yazın