Internetten Fotoğraflarınızı Paylaşarak Para Kazanın

Internetten Fotoğraflarınızı Paylaşarak Para Kazanın

Birçok hobi fotoğrafçısı zevk için fotoğraflarını çekiyor ama çoğu zaman çok kaliteli kadrajlar elde ederken bu karelerden para kazanmak aklımıza gelmiyor ve o güzel fotoğraflar birilerinin işine yarayacakken çoğu kez görülememiş olmanın verdiği elzem durumla arkaplanda kalıyor.

2011 yılından bu yana hobi fotoğrafçılığı yapmaktayım. Gittiğim yerlerin, gördüğüm anların karelerini çekiyorum ve kendi sitemde burada paylaşıyorum. Bugüne kadar bende her hobici gibi fotoğraflarımdan para kazanmayı hiç düşünmemiştim yada kazanmanın çok zor olacağını düşünmüştüm. Birgün mail kutuma düşen bir mesaj bütün düşüncemi değiştirdi.

Gelen mailde sitemde paylaşmış olduğum bir gezi sırasında çekmiş olduğum fotoğraf karesi ile ilgilendiklerini ve kendileri ile iletişime geçmemi istedikleri yazıyordu. Ben maili okuyunca önce çok önemsemedim öylesine atılmış bir mail olarak düşündüm ama sonra bu işten para kazanan bir firma olduğunu ve fotoğraflarımı 3 boyutlu duvar kağıtlarında kullanacaklarını söylediklerinde ne kadar ciddi olduklarını anladım. Telefonla görüştükten sonra fotoğrafımı bedava gönderdim. Ücretini sorduklarında böyle bir şey beklemediğim için hediyem olsun dedim. Ama onlar çok şasırdılar ve aynen şu soruyu sordular bana ” BİZİM GİBİ BİR ÇOK FİRMA SHUTTERSTOCK SAYFASINDAN BİR SÜRÜ FOTOĞRAF İNDİRİYOR NEDEN SİZ ORADAN PAYLAŞIP KAZANÇ SAĞLAMIYORSUNUZ ” dediler.

Fotograflarınızı ekleyerek internetten para kazanın…

Bu slogan ile Shutterstock Sayfasına Üye Oldum

ve serüvenim burada başladı.

Shutterstock sitesi ile para kazanmak artık Türkçe içerik olduğu için çok kolay. Siteye üye olup fotoğraflarınızı ekleyip ve güzel bir açıklama yazısı ve etiketleme ile paylaşımı tamamlıyorsunuz. Artık gerisi firmaların sizin fotoğraflarınızı bulup indirmesine kalıyor. Unutmayın fotoğraflarınızın kaliteli olması önemli. Ayrıca ne kadar çok fotoğraf paylaşırsanız o kadar para kazanırsınız. Elbette zengin olmuyorsunuz ama damlaya damlaya siteniz varsa site masrafınızı çıkarıyorsunuz. Yoksa lens yada filtre paralarınızı çekmiş olduğunuz fotoğraflarınız ile karşılıyorsunuz.Shutterstock profilim için Tıklayınız

Bir cevap yazın