Instagram da Takipci Arttirma Teknikleri

Instagram da Takipci Arttirma Teknikleri

Evet geldik en bilinmedik soruya. Instagram da takipci nasil yükseltilir. Ben bu konunun illegal olan kismi degil gercekten hak ederek nasil takipci artiriliyor o kismina kendimce uyguladigim yontemlere deginecegim.

Biz fotograf tutkunları gezdikçe çekmek cektikce ve begenildikce daha cok fotoğraf cekmek isteriz. Fotograflarimizi daha cok kisiye ulastirmak icin hepimiz er yada gec instagram ile karsilasiyoruz. Instagram da ilk karsilastigimizda karsimiza bir sürü belirsizlik çıkıyor. Fotograflarimiz nasil görülecek? Daha takipçi yok iken nasil fotograflarim dikkat cekip begenilecek? Hashtag nedir ? Nasil hashtag kullanmalıyım ? Bir suru soru geliyor aklimiza.

Instagramda yeni isek ilk kural en güzel buldugumuz fotografimizi paylasmak ve paylastigimiz fotograf ile ilgili hashtag lari kullanmak olacaktir. Kullandigimiz hashtag ile ilgili sayfalari takip etmeyi de unutmuyoruz.
Instagramda en fazla kac hashtag kullanilir yazimizi incelemek icin tiklayin

Fotoğraflarını begendiginiz kullanicilarin hesabini takip etmeye ozen gösterin. Hem takip ederken fotograf cekim icin bakis aciniz genisliyor hem de geri takip alirsaniz aldığınız kisiler de fotografla ilgilenen kisiler olacağı için fotograflariniz kisa surede ilgili ve dogru kişiler tarafindan gorunecektir.

Instagram da begenmekten korkmayin.

Günlük ortalama 100 – 150 fotograf begendiginizde sizin fotografini begendiginiz kisiler de kim begenmis diyerek hem sizin profilinizi inceleyecek hem de geri takip yapma ihtimali yuksek olacaktir.

Fotograflarinizi duzenli araliklarla paylasmaya ozen gosterin. Not iki paylasim arasi zaman 5 günü gecmemesi tavsiye edilir. Fotograf paylasayim derken her fotografinizi paylasmayin. Sizin cok begendiginiz fotograflarinizi paylasin.

Fotograflarinizi paylasirken paylasma zamaniniz herkesin online olacağı bir zamanda paylasmaya ozen gosterin. Mesai saati yada ders saatlerinin ölü saat oldugunu unutmayin. Ilerde elbette takipci sayiniz arttiginda bunun pek bir onemi kalmayacak ama ilk başlangıç icin onemli. Takipci sayiniz az oldugu icin begeni az olacaktır.

Sabretmek cok onemli. Takipciler cok hizli gelmiyor. Tabiki begeniler de takipci arttikca artiyor.

Belli paylasim yapan instagram gruplarini etiketlemeye ozen gosterin. Gruplarda paylasilan sizin secilmis fotoğrafınız o sayfanin takipcileri tarafindan gorunecek ve dogal olarak bir cok kisi sizin profilinizi ziyaret edecektir.

Begenilerinizi artirmak icin son paylasilan fotograflara bakarak o fotografi son begenen kisilerin profillerini inceleyip beğendiğiniz fotograflarini begeni olarak isaretlediginiz zaman yakın zamanda online oldugu icin yüksek ihtimalle begeninizi görüp profilinizi ziyaret edecek ve o kullanici da sizin fotograflarinizi begenecektir.

Fotoğraflarınızın kalitesini artırmak için instagram fotoğrafçılığı kursu veren bir çok firma ile görüşüp kurs alabilirsiniz.

Şimdilik yazacaklarim bu kadar. Sorularinizi yorumlar kismindan yada instagramda @turkaslan_ hesabindan ulasabilirsiniz. Sabirla okuduğunuz icin teşekkür ederim.

[poll id=”3″]

2 thoughts on “Instagram da Takipci Arttirma Teknikleri

Bir cevap yazın