Instagram’da en fazla kaç HashTag Kullanılabilir?

Instagram’da en fazla kaç HashTag Kullanılabilir?

Instagram’ da en fazla 30 adet hashtag kullanabiliyoruz arkadaşlar. Instagram’ da genelde yeni başladığımızda bu konu tam kavranamıyor. Kişiler paylaştıkları fotoğraflara hashtag olarak cümle tamamlar gibi taglar kullanıyorlar. Bu şekilde kullanıldığında çoğu zaman birşey ifade etmeyebiliyor.

Hashtag nasıl oluşturulmalı ?

Paylaştığınız fotoğraf ile alakalı olabilecek taglar kullanılmalıdır. Örneğin manzara fotoğrafı paylaşıyorsunuz, manzarayı oluşturan taglar düşünülerek #günbatımı #gündoğumu #nature gibi bağlantılı olabilecek taglar kullanılmasında fayda var. Zaten tagları yazdığınızda o tag için daha önce ne kadar fotoğraf paylaşılmış belirtiyor. Amaç daha önce paylaşılmış bilindik hashtagları kullanmak.

Zamanla zaten kendi hashtag gruplarınız oluşuyor.

Benim kullandığım örnek hashtaglar:

1.grup

#ig_fotodunyam #ailecegezmece #ig_sanat #ig_serenity #colors_of_day #allshotsturkey #turkishfollowers #instasyon #turkiyedenkadrajlar #ig_photocafe #super_consept #ig_photostars #photo_storee #ig_truecolors #ig_ard #butikgezi #world_shotz #specialshots #earthpix #nature_turkey #ig_yasam #photooftheday #ig_turkeyy #ig_turkey #igersmood #ig_fotosentez #gold_square #ig_great_pictures

2.grup

#landscape #ig_turkeyy #altinkare #ig_mood #ig_kadrajici #fotografdukkanim #ig_yasam #fotografheryerde #fotografhanem #butikgezi #hayatakarken #fotografhikayesi #objektifimden #anadolugram #gunde1fotograf #kadrajimdan #igersmood #gold_square #turkobjektif #ailecegezmece #ig_fotosentez #anadolusentez #hayatandanibarettir #aniyakala #ig_turkey #ig_today #ig_masal_diyari #ig_fotografduragi #anlatistanbul

Bu iki grupta arada küçük değişiklikler yaparak paylaşımlarımı yapıyorum. Macro çekim yapmışsam #macro ekleyip bir tag çıkarıyorum. Amaç paylaşılan fotoğraf ile uyumlu olması. Siyah beyaz paylaşım yapılan bir hashtag ta renkli bir fotograf olması anlamsız olur.

Dilimin döndüğünce birşeyler anlatmaya çalıştım sorularınız varsa yorumlar bölümünden alabilirim.

Keyifli hobiler…