Gizli Kent Şelalesine Nasıl Gidilir?

Gizli Kent Şelalesine Nasıl Gidilir?

Gizli Kent Şelalesi çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Biz Saklı Kent için çıktığımız yolculuğumuzda yol üzerinde gördüğümüz Gizli Kent tabelası ile böyle bir yer olabileceğini öğrenmiş olduk. Google haritalarına baktığımızda artık kullanılmayan bir yer olarak işaretlenmişti. Ama Saklı Kente yaklaşık 2 km kadar uzaklıkta bulunan bu doğa güzelliğini merak edip biz gitmeye karar verdik. Yeşilliklerin arasında kalan kanyon arasında yürüyerek o güzel şelaleye ulaştık. Doğanın bu essiz güzelliği karşısında dayanamayıp bir sürü fotoğraf çekmeye başladık.

Genelde saklı kent ile gizli kent karıştırılıyormuş. Gizli kentte bulunan doğa severler genelde bilmeyenlerin ikisini de aynı yer olarak düşündüklerini söylediler.

 

Gizli Kent Şelalesi Nerededir? Gizli Kent Şelalesine Nasıl Gidilir?

Şelale Muğla-Fethiye bölgesinde Fethiye’ye yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunuyor. Haritada yerini inceleyebilirsiniz.

Şelale girişinde hediyelik eşyalar satan güzel bir mağaza bulunmaktadır. Yemek yemek isterseniz ağaçlar üzerine yapılmış olan ahşap balkonlarda farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yemeklerin fiyatları oldukça uygun ve kaliteli yemek yapılıyor. İşletmesini genelde dönemsel olarak üniversite öğrencileri yapmaktadır.

Gizli Kentte Neler Var?

Hediyelik eşya bölümünü geçtikten sonra uzunca bir merdiven inerek bir kanyona ulaşıyorsunuz. Su da rahat yürüyebilmeniz için yanınıza  deniz ayakkabısı almanızı tavsiye ederim. Ama yanınızda taşımak istemezseniz çok uygun bir fiyata orada kiralayabilir yada satın alabilirsiniz. Kanyonda yaklaşık 350 metrelik bir yürüyüş ardından Gizli Kent Şelalesine ulaşıyorsunuz. (Yürürken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kaygan taşlar olmalı, özellikle fotoğraf makineniz ve ekipmanlarınızın güvenliğini aldığınızdan emin olunuz.) Yazın sıcağında serinlemek için tam yerine gelmiş oluyorsunuz. Buz gibi suda hem serinlerken hemde tripodunuzu kurup güzel bir şelale fotoğrafı çekiyorsunuz.

Gizli Kent Şelalesine Kimler Gitmeli?

  • Doğa yürüyüşü sevenler
  • Şelale Fotoğrafı çekmek isteyenler
  • Uzun pozlama sevenler
  • Yeni Yerler Keşfetmek İsteyenler

[poll id=”4″]

2 thoughts on “Gizli Kent Şelalesine Nasıl Gidilir?

Bir cevap yazın