2019 Yılında Neler Yapmalı?

2019 Yılında Neler Yapmalı?

Yılının ilk günlerine geçmişken şimdiden 2019 yılında nereleri gezmeli, görmeli, nerelerde fotoğraf çekmeliyiz yapabilirsek ay ay planlama yapmalı yapamıyorsak mevsimlere göre planları yapmalıyız. Ben önce nereleri gezmeliyiz gezdiğim yerlere göre tavsiyemi yapacağım sonra fotoğraf çekmek için daha fazla keşfedilmemiş fotoğraf çekilecek yerleri anlatacağım.

2019 İçin Yapılacaklar Listesi

  • Yaşadığınız şehrin gezmediğinizi düşündüğünüz bir bölgesi kalmışsa ilk olarak oradan başlayabilirsiniz.
  • Şehrinizin bütün bölgelerini bitirmişseniz sıra çevre şehirleriniz olmalı hem maliyeti düşük hem günü birlik gezi olacak şekilde olacağından yoğun iş temposu sonrası bir haftasonu çıkıp gidebilirsiniz.
  • Çevre illeriniz de bittikten sonra artık araştırma burdan sonra başlıyor. Burada kendinize şu soruyu sormanız gerekecek;

Ben bu gezide daha çok mekan mı görürsem mutlu olurum yoksa  gittiğim yerlerin yerel yemekleri ve damak tadını tatmak mı beni daha çok mutlu eder?

Sorunun cevabını verdikten sonra yolunuz ona göre şekillenecektir. Eğer keşfedilmemiş yerleri keşfe çıkacaksanız, yanınıza her türlü arazi koşuluna uygun ekipmanları almanız gerekecektir, tabi tatlı bir yorgunluk olacağını da unutmamak gerekir.

2019 Da Keşfedilmesi Gereken Yerler

Gürleyik Şelalesi
Ankara da 50.yıl parkını keşfedin
Malatya da Levent Vadisini Keşfedin
İstanbul da Fatih Korusu(Otağ Tepesini) Keşfe Çıkın

Bir cevap yazın