Instagramda Mavi Tık Almak İçin Ne Yapmak Lazım ?

Instagramda Mavi Tık Almak İçin Ne Yapmak Lazım ?

Instagramda mavi tık ne anlam ifade eder?

Instagramda mavi tık olan hesaplar doğruluğu onaylanmış gerçek işletme veya şahıs profilini kanıtlar. Yani bir profile girdiğiniz zaman mavi tık varsa o profil sahte olma ihtimali yoktur. Özellikle instagram alışverişi yapanlar için güvenilirlik mavi tık önem arz etmektedir.

Instagramda mavi tık almanın avantajları nelerdir? Instagramda mavi tık ne işe yarar?

Instagramda mavi tık almak demek gerçek bir hesap olduğunuz ve güvenilebilir bir işletme olduğunuz anlamına gelmektedir. Özellikle instagram üzerinden satış yapan bir işletme ya da şahsi satıcı iseniz tanınmış hesap anlamına gelen mavi tık sayesinde diğer kullanıcıların güvenini kazanırsınız. Ayrıca güvenli profil olacağı için takipçi sayınız da ona oranla artış sağlayacaktır. Mavi tık sahibi olan işletmeler diğer işletmelere veya instagram profillerine oranla daha fazla prestij sahibi olacaklardır.

Instagramda mavi tık alma şartları nelerdir?

Instagramda mavi tık alabilmek için kesinlikle sahte takipçi veya beğeni kullanmamış olmanız gerekmektedir. Ayrıca mavi tık için araştırma aşamasında düzenli paylaşım yapıp yapmadığınız ve takipçi sayınıza da dikkat ediliyor. Gönderilerinizde spam veya daha önce sakıncalı içerik şikayeti olmaması gerekiyor. ( Sakıncalı içerik zaman zaman onaylanma aşamasında gözardı edilebiliyor)

Herkes instagramda mavi tık alabilir mi?

İsteyen herkes başvurabilir ama herkese mavi tık verilmiyor. Yukarıda bahsettiğim şartların belli bir oranına bakılarak onaylama yapılıyor.

Instagramda mavi tık başvuru evrakları nelerdir?

Instagramda mavi tıka başvurabilmek için öncelikle hesabınızı işletme hesabına çevirmeniz gerekmetedir. İşletme hesabına çevirdiğiniz hesaptan giriş yaparak ayarlara tıklıyorsunuz.

AYARLAR > DOĞRULAMA İSTE

Gerekli evraklar:

– Kimlik, ehliyet veya pasaport resimleri Bunlardan birini sisteme yüklemeniz yeterli olacaktır.

– Şirket için vergi levhası veya fatura

Bir cevap yazın