Değiştirilebilen Lensli Cep Telefonları Geliyor

Değiştirilebilen Lensli Cep Telefonları Geliyor

Evet yanlış duymadınız bende ilk duyduğumda çok heyecanlandım ama eğer fiyatlarını çok uçurmazlarsa Huawei lens takılabilen cep telefonu kamerasının patentini almış bulunuyor. Huawei P40 Pro dört farklı camera sensörü ile sabit kameralar ile telefondan farklı açılarda çekim yapabilmek için güzel bir ürün sergiliyor. Şimdi kullanıcıya daha fazla özgürlük sağlamak için değiştirilebilir telefon kamera lensleri ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Huawei P40 Pro Kamera Sensörü
Huawei P40 Pro Camera Sensörleri

Değiştirilebilen Cep Telefonu Lensli Telefon İnceleme

Huawei kullanıcılarına yeni telefonu ile değiştirilebilen lensli cep telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Sizler için bir araştırma yapıp bu özellikleri inceleme imkanı bulduk. Değişebilir cep telefonu lensi ile artık dilediğiniz zaman portre lensinizi takarak arkaplan flu olmuş keskin ve canlı portre fotoğrafları çekebilecek, dilediğiniz zaman geniş açılı lensinizi takıp eşsiz manzara fotoğraflarınızı ölümsüzleştirebilecek, dilediğinizde makro lensiniz ile küçük dünyaların detaylarına inebileceksiniz. Hemen aklınıza o kadar lensi yanımda nasıl taşıyacağım sorusu gelmiş olabilir. Huawei onu da düşünerek çıkaracağı değiştirilebilen lensli telefonunda değişen sensör dışında 2 adet daha sabit telefon kamerasına yer vermiş. Yanında lensi taşımak istemeyenler için veya lens takmaya fırsatı olmayanlar için yine telefonun kendi kamerasını kullanma imkanı tanıyor.

Huawei Değiştirilebilen Kamera Lensli Telefonu
Huawei Değiştirilebilen Kamera Lensli Telefonu

İnternette satılan 3’lü set telefon lensleri ile Huawei değiştirilebilen kamera lensli telefon lensi arasındaki fark nedir?

Evet bir çoğunuzun aklında bu soru oluştuğunu düşünüyorum. Burada en önemli faktör sensör uyumu olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü sensör boyutu ve objektif iç özellikleri fotoğraf kalitesinde ciddi öneme sahiptir. Dışarıdan takılan lensler bir yere kadar sizi idare edebilir ancak kalite istiyorsak sensör boyutu işin içine girecektir. Huawei de büyük sensör boyutu ile bu problemi ortadan kaldırıyor.

Fotoğraf Makinesi Gibi Olan Cep Telefonları Geçmişten Günümüze

1- Samsung w880 Amoled 12mp 2008 Yılında çıkan fotoğraf makinesi görünümlü telefonu.

2- Nokia Pure View 808 2012 Yılında Cep Telefonlarında 41 Mp Sensörü ile Zoomlu fotoğraf çekme konusunda yeni bir teknoloji ile ortaya çıktı

3- Samsung Galaxy Zoom 2013 Yılında Günümüz Cep Telefonlarına eş değer 10x optik zoom özelliği ile ön plana çıktı görüntüsüne baktığınız zaman bir cep telefonundan çok kamerayı andırıyordu ama bir kamera kadar da kaliteli fotoğraf sunamadığı için kullanıcılara tam hitap edemedi.

4- Panasonic Lumix Cep Telefonu 2014 yılında kendisinden çok söz ettirmiş ama Japonya’nın dışına çıkamamış olarak tarihte yerini aldı.

5- Motorola Moto-Z 2016 yılında geliştirdiği modül ile yüksek çözünürlükte yakınlaştırma yapan cep telefonu kamerası özelliğini sunmuş oldu. Bu model de cep telefonu ile entegrasyonu yavaş olduğu için çok fazla kullanıcı dostu olamadı.

Huawei Bunlardan Farklı Kılan Özellik Nedir?

Huawei bunlardan farklı kılan özellik hem değiştirilebilir bir lens alanına sahip olması hem de yanında lens taşımak istemeyenler için iki ayrı sabit kamerası yer alıyor olmasıdır. Böylelikle fotoğraflarınıza kalite katmak istediğiniz zaman dilediğiniz lensi takıp telefonunuzun büyük sensörünü kullanarak çekim yapabileceksiniz.

HER ŞEYİ DEĞİŞTİRECEK TEKNOLOJİ | Lens takılabilen telefonlar geliyor!

Bir cevap yazın