Malatya Levent Vadisi Gezisi

Malatya Levent Vadisi Gezisi

Malatya’ ya gidip levent vadisine uğramadan gelirseniz pişman olabilirsiniz. Özellikle doğa sever bir tarzınız varsa çok beğeneceksiniz. Uzunca bir vadi ve vadinin arasında kalan patika yolda bisiklet turu yapan bir sürü kişi ile karşılaşmanız yüksek olasılık.

Peki Malatya Levent Vadisi Nerededir?

Malatya’nin Akçadağ ilçesinde Levent Köyü Mahallesinde bulunmaktadır. Şehir merkezi ile yaklaşık 45 km mesafede bulunmaktadır.

Fotoğraf çekmek için Levent Vadisine gidecek olursanız tavsiyem yanınıza geniş açılı lensinizi ve tripodunuzu mutlaka almanızdır.

Malatya’da fotoğraf çekilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alması gerektiğini düşünüyorum. Levent vadisinde camdan yapılmış bir seyir terası mevcut. İlk gittiğinizde yere bakmadan ilerlemenizi tavsiye ederim. Cam terasta yerden yaklaşık 300 m yükseklikte olduğunu bilmek ürkütücü oluyor. Ama zamanla alışıyorsunuz.

Seyir terasında küçük te olsa tost  gibi atıştırmalık şeyler satılıyor. Çay veya nescafe keyfi de yapabilirsiniz.

Sadece Levent Vadisi için Malatya’ya gidilmez ama eğer yolunuz Malatya’dan geçiyorsa uğrayıp semaver çay keyfi yaparken manzarayı seyir ve fotoğraflamanın da tadına varmanız güzel bir anı olacaktır.

Keyifli hobiler…

Malatya Yakınlarında Piknik yapılabilecek haftasonu mekanı arıyorsanız. Gürün Gökpınar Gölü yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.

2 thoughts on “Malatya Levent Vadisi Gezisi

Bir cevap yazın