Instagramda İzlediğiniz Videoları Kaydetme?

Instagramda İzlediğiniz Videoları Kaydetme?

Instagramda izlediğim videoyu nasıl indireceğim. İnstagramda izlenen videolar kayıt edilebilir mi? Gibi birçok soru alıyordum.

Bende Instagramda izlediğiniz videoları nasıl indirebilirsiniz görsel anlatım ile anlatmaya çalıştım.

Son zamanlar birçok alanda artan sosyal medya kullanımı artık neredeyse herkesi sosyal medyayı kullanmaya zorunlu hale getirdi. Birçok firma satışlarını ve reklam giderlerini sosyal medyaya ayırıyor. Kimi kullanıcı iş için, kimi kullanıcı eğlence için, kimi kullanıcı sosyalleşmek için kullanıyor. Gün içerisinde milyonlarca resim ve video paylaşılmaktadır. Hal böyle olunca izlediğiniz bir videoyu bir daha izleyebilmek için onu o kadar kullanıcı arasından tekrar bulmak çok zor bir hal alıyor. İnstagram kullanıcıların bu problemini çözmek için beğendiğiniz fotoğraf, resim yada videoları kaydedebilmeniz için Kaydet özelliğini çıkardı. Yeni bir özellik olmamasına rağmen birçok kullanıcı varlığını bilmiyor. Bu yazıda instagramda izlediğiniz videoları nasıl kaydedebilirsiniz ve nasıl tekrar izleyebilirsiniz onlara değineceğim.

Instagramda Videoları Kaydetmenin İki Yolu Var

Instagramda izlediğiniz videoları eğer bilgisayardan bağlanıyorsanız direk pc ye indirebilirsiniz. Telefondan bağlanıyorsanız instagramın kendi özelliğini kullanarak kaydedip başka bir zaman izleyebilirsiniz.

Instagramda İzlediğimiz Videoları Bilgisayara Nasıl İndirebiliriz ?

Öncelikle bilgisayardan internete bağlanarak instagramı açıyorsunuz. Daha sonra beğendiğiniz video sayfasına gelip sayfa üzerinde iken mouse unuzun sağ tuşuna basarak kaynağı görüntüle yazısına tıklıyorsunuz.

Mouse sağ tuşu ile Kaynağı Görüntüle

Açılan sayfada Ctrl+F tuşlarına basarak aramayı başlatıyoruz. Arama alanına mp4 yazıp çıkan alandaki kodları kopyalayarak yeni bir sayfa açıp yapıştırıyoruz.

Linki kopyalarken tırnak işaretinin içinde kalan alanın tamamını kopyalamaya dikkat edin.

Yeni Sayfaya linki yapıştırdıktan sonra karşınıza yeni bir player ile açılan video çıkacak. Videonun yanında bulunan üç noktaya tıklayıp indir seçeneğini seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Üç Noktaya tıklayarak açılan kutudan indir iconuna Tıklayın

Üç noktaya tıkladıktan sonra açılan kutu içerisindeki indirme iconuna tıklayarak işleminizi tamamlayın hepsi bu kadar.

Instagramda İzlediğim Videoları Nasıl İndiririm.

Instagramda videoları nasıl kaydedebilirim?

Instagramda beğendiğiniz bir videoyu daha sonra tekrar izleyebilmek için video yada fotoğrafın bulunduğu sayfada sağ alt köşede bayrak şeklinde kaydet butonu bulunmaktadır. Kaydet butonuna tıkladıktan sonra profil sayfanızdan tekrar kaydedilenler kısmına gelerek kayıt ettiğiniz video ve fotoğrafları rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Flama İşaretine Tıklayarak Kaydedebilirsiniz
Kaydedilen fotoğraf yada videoyu tekrar izlemek için sağ üstte bulunan hamburger menuye tıklayın

Açılan sayfada kaydedilenler yazısına tıklayarak kaydettiğiniz video ve fotoğrafları izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın