Otağ Tepesi (Fatih Korusu) Gezi Rehberi

Otağ Tepesi (Fatih Korusu) Gezi Rehberi

OTAĞ TEPESİ GEZİ GÜNLÜĞÜ

Uzun süredir gitmek isteyip bir türlü fırsat bulup gidemediğimiz Otağ Tepesi yeni adı ile Fatih Korusuna sonunda gitme fırsatı bulduk. Otağ Tepesi seyir keyfi olarak bence İstanbul’ un en güzel mekanları arasında ilk 3 te yer alabileceğini düşünüyorum. İstanbul’da gezilecek yerler arasına kesinlikle alınmalı. Özellikle Anadolu yakasına geçmiş iseniz ve özel aracınız varsa gezi güzergahını bizim gibi yapabilirsiniz. Kız Kulesi, Çamlıca Tepesi, Anadolu Hisarı, Kanlıca ve akabinde Otağ Tepesi ile günü kapatabilirsiniz.


Otağ Tepesinde Neler Yapılabilir?( Fatih Korusunda Neler Yapılabilir?
Genellikle manzara fotoğrafçılarının ve gün doğumu gün batımı fotoğrafçılarının vazgeçilmez mekanıdır. Fotoğraf çekmek için geldiğinizde yanınıza tripod ve varsa ND filtre almayı unutmamanızı öneririm.
Otağ Tepesi, şehrin kalabalığından sıkılmışsanız ve biraz manzara karşısında kafa dinlemek istiyorsanız tam olarak gitmeniz gereken yer. Yanınıza termos alıp çay yada kahvenizi hazırlayıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Mekanda oturup dinlenebilmeniz için birkaç kamelya ve banklar mevcut.Fatih Korusu İstanbul

Otağ Tepesinde Mangal Yakılır mı?
Mangal yakmak için uygun bir yer değil.
Otağ Tepesinde Otopark Mevcut mu?
Evet otoparkı var ve genelde kalabalık olmadığı için yeteri kadar yer oluyor.
Otağ Tepesinde Yemek Yenilecek Yer var mı?
Otağ Tepesine yaklaşık beşyüz metre ileride restoranı mevcut. Biz yemek için başka bir mekan düşündüğümüz için deneme fırsatımız olmadı.
Otağ Tepesi Nerededir?
Otağ Tepesi İstanbul’un Anadolu Yakasında yer almaktadır.

Fatih Korusu Instagram Fotoğraflarım

Bir cevap yazın