Salda Gölü Türkiye’nin Maldivlerine Gezi Turu

Salda Gölü Türkiye’nin Maldivlerine Gezi Turu

Salda Gölü Nerededir?

Salda gölü Burdur‘un Yeşilova ilçesinde bulunmaktadır. Salda gölü Denizli’den yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunmaktadır. Burdur merkezden Salda Gölü yaklaşık 75 km uzaktadır. Isparta’dan gelecekler için ise Isparta Salda gölü arası mesafe 100 km uzaklıktadır.

Salda Gölüne Ne Zaman Gidilmeli ?

Evet salda gölüne ne zaman gidileceği gerçekten çok önemli. Çünkü biz kurban bayramı dönüşünde gidelim dedik ve maalesef zamanlamadan dolayı pişman olduk. Son zamanlarda özellikle sosyal medyada salda gölü aşırı derecede fotoğraflarının paylaşılması ve söz edilmesinden olsa gerek çok fazla kalabalıktı. İnternette gördüğümüz o berrak suyun fotoğraflarını çekmeyi hayal ederken maalesef hareket etmekten kalkmış kil birikintisi içinde olan gri tonlarında bir sahille karşılaştık. O yüzden eğer amacınız o internette gördüğünüz kareleri yakalamaksa bence resmi tatillerde ve hafta sonu gitmemeye özellikle dikkat edin.

Salda Gölüne Giriş Ücretli mi?

Salda gölüne giriş ücretsizdir. Ancak arabanız ile giriş yapacaksanız otopark ücreti 10 TL alıyorlar.

Salda Gölünde Yemek Yenecek Yerler?

Salda gölünde birkaç tane yemek yiyebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Ancak biz yemeğimizi yeyip gittiğimiz için bizzat kendimiz denemedik. Fakat internette yaptığımız araştırmalar ve gelen diğer ziyaretçilerden aldığımız bilgilere göre çok memnun kalmamışlar. Biz yine de denemek isteyenler için konum ve isimleri paylaşıyoruz.

Sultan Pınarı

Sultan pınarında Salda Gölünün güney kıyısında bulunmaktadır. Burada da balık,pide,köfte yiyebilirsiniz. Konum

Lavanta Gazozu

Yol üzerinde göl girişinde bulunan stand satıcılarından Lavantalı gazoz içebilirsiniz. Gazozun tanesini 5 TL den satıyorlar bilginiz olsun.

Salda Gölü Kil Havuzu

Salda Gölünün Özellikleri Nelerdir?

Salda gölü Türkiye’nin en derin gölleri arasında yer almaktadır. Salda Gölü 184 metre derinliğe sahiptir. Salda gölünün etrafını gezerek turlamak isteyenler için Salda Gölünün etrafı yaklaşık 45 km gelmektedir. Salda GölüTektonik bir krater gölü olduğu için suyu magnezyum açısından zengin ve sodalıdır. Salda gölünde bulunan kil birikintileri cilde ve saç bakımı için iyi geldiği söylenmektedir. Göle gittiğiniz zaman sahil kenarına kazılmış kil kuyularını görebilirsiniz. İçerisine kendinizi gömüp çamur banyosu yaptıktan sonra suya girerek keyfini çıkarabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken Salda Gölünden Kil veya taş alıp götürülmesi yasaktır. Yakalanırsanız ceza alabilirsiniz.

Salda Gölü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Salda Gölünde yüzülür mü diye düşünenler için söylüyorum eğer yüzmeyi çok iyi bilmiyorsanız belinizi geçen yerlerin ilerisine gitmeyin. Çünkü zaman zaman bastığınız kilde boşluk oluşup kil içine gömülebilirsiniz. Onun dışında yaklaşık 40 metre kadar su derinleşmiyor yani 50 cm civarına geliyor.Salda Gölünde kamp yapmak isteyenler için kamp yerleri mevcut ama çok ortam kamp yapmak isteyecek kadar cezbedici değil bence. Salda gölü fotoğrafları çekmek için geliyorsanız fotoğrafları Salda Gölünün doğusundan çekmeye çalışın plajlarda maalesef çok fazla insan olduğu için güzel kareler yakalamak neredeyse imkansız. Özellikle Salda gölünde günbatımı fotoğrafları çekecekseniz doğu tarafını tercih etmelisiniz. Konum

Salda Gölünde En Uygun Konaklama

Eğer Salda Gölünde uygun fiyata konaklamak isterseniz ailecek kalabileceğiniz Sağıroğlu Apartı tavsiye ederiz. İşletme olarak gayet sıcak ve cana yakın davranıyorlar. Gitmeden önce uygunluğunu öğrenmek için +905525682543 telefon numarası ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca apart rezervasyonu için fotodunyam referansı ile geldiğinizi söylerseniz %10 indirimli kalabilirsiniz. Konum

Salda Gölüne En Yakın Lavanta Bahçesi

Salda gölüne geldikten sonra eğer Isparta’ya kadar gitmek istemiyorsanız Salda gölü etrafında fotoğraf çekilebilecek lavanta bahçeleri var. Ancak fotoğraf çekmek için araba başı 5 TL ücret alıyorlar. Salda gölü etrafında ücretsiz fotoğraf çekilebilecek Lavanta Bahçesi için Lavanta Tepesine gitmeniz gerekiyor. Burdur Denizli yolu üzerinden devam ederseniz Salda Gölünden yaklaşık 4 km uzakta bulunuyor. Konum Tesadüfen gittiğimiz bu tepede yaşlı bir çift bulunuyor. Dilerseniz çay veya başka içecek içebilirsiniz. Biz gün lavanta bahçesinde gün batımı fotoğrafları çektikten sonra çay içip ayrıldık. Çift gerçekten çok sıcak kanlıydı. Ayrıca çayları da oldukça lezzetliydi. Çay ücretini merak edenler için 2 TL idi.

Salda Gölü Fotoğraf Galerisi

Bir cevap yazın