Kapadokya’da Fotoğraf Çekilebilecek En Güzel Yerler

Kapadokya’da Fotoğraf Çekilebilecek En Güzel Yerler

Kapadokya Peri Bacaları Nerededir?

Kapadokya Nevşehir’de bulunmaktadır. Doğal güzelliği ile her yıl hem yerli hem de yabancı turistleri misafir etmektedir.

Kapadokya’yı Gezerken Sıralama Nasıl Olmalı?

Kapadokya’ya doğu tarafından geliyorsanız Ürgüp ile başlangıç yapabilirsiniz. Eğer batı tarafından geliyorsanız Uçhisar tarafından giriş yapabilirsiniz. Kuzey taraftan geliyorsanız Avanoslar ilk başlangıç durağınız olacaktır.

Kapadokya’da Başlıca Gezilecek Bölgeler

1- Kapadokya Ürgüp

2- Kapadokya Uçhisar

3- Kapadokya Avanos

4- Kapadokya Göreme

5- Kapadokya Çavuşin

Kapadokya’ya Gelirken Unutulmaması Gerekenler

Eğer balon turu yapmak için Kapadokya’ya geliyorsanız, Corona virüsü nedeniyle balon uçuşları yapılmamaktadır.

Kapadokya’ya gelirken müze kartınızı yanınıza almayı unutmayın. Çünkü adım attığınız yer paralı ve ücretler 25 TL den başlıyor. Eğer güzel bir gezi geçirmek istiyorsanız özel aracınızla gelmenizde fayda var veya havalananından araç kiralayabilirsiniz. Özel araç ile gelecekler için çoğu otopark ücretli ve 2020 tarihi için otopark ücreti 10 TL alıyorlar. Balon fotoğrafları çekmek için Kapadokya’ya gelecekseniz 2020 tarihi uygun bir zaman değil. Çünkü korona nedeniyle sadece eğitim uçuşları yapılıyor 2-3 balonu ancak havada görebilirsiniz. Eğer 6 yaşında veya altında çocuğunuz ile geliyorsanız ve balon turu yapmayı planlıyorsanız 6 yaş ve altındaki çocukların Kapadokya’da balon turu yapması yasak.

Kapadokya Balon Uçuşları Ne Zaman Yapılmaktadır?

Kapadokya balon uçuş saatleri kışın 5:00 AM- 5:30 AM saatleri arasında yazın 6:00 AM- 6:30 AM saatleri arasında yapılmaktadır. Kapadokya balon uçuş ücretleri kişi başı 1000 TL civarında yapılıyor. Biz 2020 yılında korona virüsü nedeniyle maalesef balon turu yapamadan dönmek zorunda kaldık.

Kapadokya Balon Uçuşları En İyi Nereden İzlenebilir?

Kapadokya balon uçuşları en iyi gün doğumunda Aşıklar Tepesinde izleyebilirsiniz. Aşıklar tepesi Nevşehir merkezden yaklaşık 12 km uzakta bulunmaktadır. Aşıklar Tepesi giriş ücreti 2020 yılı için kişi başı 3 TL.

Aşıklar tepesine nasıl gidilir?

Kapadokya’da en uygun fiyatlı oteller

Biz 2020 yılında Ağustos ayında Kapadokya‘ya gittik. Bayram izni sonrası ani tatil kararı almamız nedeniyle önceden otel rezervasyonu yapmadan yola çıktık. Trivago,hotels,forsquare vb. uygulamalarda araştırma yaptığımızda otel fiyatları günlük kişi başı 300-1000 TL arasında değişiyordu. Tesadüfen bir otelin fiyatı dikkatimizi çekti. En ucuz fiyat Günlük oda fiyatı 70 TL yazıyordu ve üstelik kahvaltı dahil. Garip olan otel 10 üzerinden 10 puan almış ve yorumlar hep olumluydu. Biz tabi ki güvenmeyip oteli aradık ve kişi başı mı yoksa oda fiyatı mı olduğunu sorduk. Hatta 6 yaşında bir oğlumuz da var 3 kişi kalacağız ek yatak var mı dedik var kahvaltı ve ek yatak dahil 70 TL dediler. Telefondan oteli görmeden rezervasyon yaptık. Otelin ismini merak edenler için Nevşehir Ortahisar da bulunan en ucuz otel Crazy Horse Otel de bir gece konakladık ve oldukça memnun kaldık. Otel çalışanları güler yüzlü idi ve otel gayet temizdi. Kahvaltısında da; 3 çeşit peynir, zeytin, domates, salatalık, reçel çeşitleri, tereyağ, bal, haşlanmış yumurta ve dilimlenmiş karpuz vardı. Ayrıca otel lobisinde gün boyu içebileceğiniz semaverde ücretsiz çayları vardı.

Crazy Horse Otel Yol Tarifi

Kapadokya Gün Doğumu ve Gün Batımı Fotoğrafları Çekilecek Yerler

Eğer Kapadokya’da gün doğumunda balon fotoğrafları çekmek istiyorsanız Aşıklar tepesinde balon uçuşlarından en az 1 saat önce yerinizi almanızı tavsite ederim. Kapadokya’da gün batımı fotoğrafı çekmek istiyorsanız ve Kapadokya şehir manzarasını da fotoğraf karenize eklemek istiyorsanız Uçhisar Kalesine çıkarak eşsiz Kapadokya gün batımı fotoğrafları yakalayabilirsiniz.

Kapadokya Uçhisar Kalesi Girişi Ücretli mi ?

Kapadokya’da bir çok alana giriş maalesef ücretli. Müze kartı alıp giderseniz bir çok yerde geçerli oluyor ama müze kartınızı unutursanız bizim gibi adım attığınız yere ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Uçhisar Kalesi giriş ücreti 2020 yılı için öğrenci 4 TL tam bilet 8 TL ücret alıyorlar.

Uçhisat Kalesi Açılış- Kapanış Saatleri Nedir?

Haftanın 7 günü açık olmakla beraber sabah 07:00 açılış saati 17:30 kapanış saati. Ancak gün batımı fotoğrafı çekecekseniz 17:30 dan önce giriş yaparsanız içeride iken gün batımı fotoğrafı çekebilirsiniz.

Nevşehir’e Gelmişken Ihlara Vadisini Gezi Planınıza Eklemeyi Unutmayın

Nevşehir Kapadokya Fotoğrafları

Bir cevap yazın