Antalya’nın En Güzel Şelalesi Kurşunlu Şelalesi

Antalya’nın En Güzel Şelalesi Kurşunlu Şelalesi

Antalya yaz tatili düşünenler için vazgeçilmez şehirler arasında yerini almaktadır. Her yıl bir çok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan şehri en çok her şey dahil otel tatili yapanlar ziyaret etse de bizim gibi tatilini sabit bir yerde geçirmek yerine gittiği her şehrin gezilmesi gereken yerlerini gezenler için Antalya’da birbirinden güzel şelaleleri ile gezi meraklılarının ve fotoğraf severlerin ilgisini çekiyor. Antalya’nın en güzel şelalesi Kurşunlu Şelalesini bugün sizler için kaleme aldım. Özellikle Antalya’da fotoğraf çekilecek yerler arayanlar için güzel bir mekan olduğunu göreceksiniz.

Kurşunlu Şelalesi Nerededir?

Kurşunlu Şelalesi Antalya‘nın Aksu ilçesinde bulunmaktadır. Antalya Merkez den yaklaşık 22 km uzaklıktadır. Antalya merkezden Kurşunlu Şelalesi 40 dk civarında sürmektedir.

Kurşunlu Şelalesi Açılış Kapanış Saatleri

Kurşunlu şelalesi haftanın her günü açıktır. Sabah 08:00 da açılıp 20:00 da kapanmaktadır.

Kurşunlu Şelalesine Gelirken Bilinmesi Gerekenler

Kurşunlu Şelalesi Girişi ücretlidir. Kurşunlu Şelalesi 2020 giriş ücreti yetişkinler için 9 TL öğrenciler için 4,5 TL alınmaktadır. Kurşunlu şelalesi otopark ücreti yoktur. Giriş ücretli olduğu için otopark ücreti alınmıyor. Kurşunlu şelalesinde mangal yakabilirsiniz. Mangal yakmak için güzel mesire alanı bulunmaktadır. Kurşunlu şelalesinde telefon çekimi gayet başarılı. Kurşunlu Şelalesinde şelale fotoğrafları çekmek istiyorsanız yanınıza ND Filtre ve tripot almayı unutmayın. Şelale’de yemek yenecek restoranlar mevcut fakat yemek fiyatları oldukça yüksek ve kalitesi fiyata göre çok iyi değil. Doğa severler ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için Kurşunlu şelalesi doğal bir güzellik sağlamaktadır. Antalya’da dış çekim yapmak isteyenlere tavsiye edebilirim.

Kurşunlu Şelalesinde Kamp Yapmak Yasak

Aslında kamp için çok güzel bir ortamı olmasına rağmen kamp yapmak maalesef yasak.

Kurşunlu Şelalesinde Konaklama

Kurşunlu Şelalesinde kalınabilecek bir yer yok. Merkez de ya da Manavgat tarafında kalabilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesinde Suya Girilebiliyor mu ?

Kurşunlu şelalesinde suya girmek yasaktır.

Antalya Kurşunlu Şelalesi Fotoğrafları

Bir cevap yazın