Fotoğraf Makinesi Ekipmanları Nereden Alınmalı?

Fotoğraf Makinesi Ekipmanları Nereden Alınmalı?

Fotoğraf çekmeye gönül vermiş hobici arkadaşların en çok dert yandığı konu fotoğrafçılık ekipmanlarını bulmakta uygun fiyat ve kalitede ürün bulmak yer alıyor. Genelde fotoğraf çekmeye yeni başlayan hobiciler dslr makineleri ile almış oldukları kit lensler ile ilk adımını atıyor. Zamanla makinesine alışan fotoğrafçılar artık lenslerinin istedikleri fotoğrafları çekmeye yetmediğini görüyor ve yeni lensler ve ekipmanlar araştırmaya başlıyorlar. Bu aşamada birçok hobici bulduğu lens ya çok pahalı olduğu için alamıyor ya da lens alabilecek bir fotoğrafçıyı kendi şehrinde bulamıyor. Hal böyle olunca severek başladığı fotoğraf çekme hobisi kısa sürede imkansızlıklar yüzünden hüsranla sonuçlanıyor.

Fotoğraf makinesi ekipmanları nereden alınmalı?

Peki fotoğraf makinesi için ekipmanları nasıl temin edebiliriz?

Lens, filtre , tripod , hafıza kartı, reflektör, harici flash ve daha birçok ürünü ucuza alabilirsiniz.

  1. Aliexpress gibi yurtdışı kaynaklı sitelerden sipariş vermek fiyat olarak oldukça uyguna gelebiliyor ama tabiki fiyat olarak uygun olsa da zaman zaman gümrükte takılı kalma ihtimali de var. Bunun gibi durumlarda satıcı ile koordine kurup “HEDİYEDİR” etiketi ile gönderirlerse fiyat ve ürüne bakılmaksızın rahatlıkla ürünü gümrüğe takılmadan alabilirsiniz.
  2. İstanbul da doğubank gibi ün yapmış mekanlar fotoğrafçılar için vazgeçilmez bir mekandır. Gönül rahatlığı ile pazarlık yapıp fotoğraf makineniz için lenslerinizi ve diğer ekipmanlarınızı alabilirsiniz. Normal piyasaya göre oldukça uygun fiyatlarda ürünleri veriyorlar. Tabiki İstanbul’dan ekipman almanın da avantajsız yani bulunuyor. İstanbul dışında ikamet eden kişilerin sadece bir lens yada bir filtre için İstanbul Doğu Banka gitmesi yol parasını ekleyince ekipmanı alacağı indirimli fiyata göre daha fazla olabilir.
  3. Benim ve birçok kişinin tercih ettiği ve Türkiye de güvenilir online alışveriş sitelerinden alabilirsiniz. Ben kendim en çok alışveriş yaptığım siteleri sizin için derledim.
  • www.fotografium.com her türlü fotoğraf makinesi çeşitleri, lens çeşitleri, filtreler, tripodlar, monopotlar, reflektörler ve harici flash ve bellek çeşitlerine sahip. Firma hem hızlı gönderim hem de emniyetli bir şekilde paketleme yapıyor. Ürünlerinizi gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
  • www.fotopazar.com sitesinden de karşılaştırma yaparak uygun fiyatlarda lensler ve fotoğraf makineleri bulabilirsiniz.

Zaman zaman bu belirttiğim sitelerde özel indirimler ile lenslerinizi çok büyük indirimlerle satın alabilirsiniz.

One thought on “Fotoğraf Makinesi Ekipmanları Nereden Alınmalı?

Bir cevap yazın