Gökpınar Gölü Gürün Sivas

Gökpınar Gölü Gürün Sivas

Gökpınar Gölü Nerededir?

Gökpınar gölü Malatya Havaalanına 124 km uzakta Sivas Havaalanı ile 157 km mesafede bulunmaktadır. Gökpınar Gölü Sivas‘ın Gürün ilçesinde bulunmaktadır. Suyunun berraklığı doğal bir akvaryum görünümü vermektedir. Yaklaşık 15 metre derinliğe sahip bu gölde gölün her bölümünde suyun tabanını görebilmeniz yüzen balıkları izlemeniz büyük bir keyif veriyor.

Gökpınar Gölüne Nasıl Gidilir?

Gürün Gökpınar gölüne özel aracınız ile gidebilirsiniz. Şuan için toplu taşıma araçları ile gitmek söz konusu değil. Ancak bumbalov evleri projesi üzerinde çalışıldığı için yakın zamanda turlar düzenlenme ihtimali oldukça yüksek.

Gürün Gökpınar Gölünde Mangal Yakılabilir mi?

Gürün gökpınar gölünde mangal yakmak serbest. Mangal yakmak veya piknik yapmak isteyenler için 60 adet çardak bulunmaktadır.

Gürün Gökpınar Gölünde Yemek Yenebilecek Yerler Var mı?

Gürün Gökpınar Gölünde yemek yiyebileceğiniz yaklaşık 300 kişilik kapasiteye sahip restoran bulunmaktadır. Restoran yemekleri oldukça lezzetli ve fiyatları gayet kalitesine göre uygun. Biz 28 Temmuz 2020 tarihinde ziyaret ettik ailecek güzel bir yemek yedik 2 yetişkin bir çocuk toplam 70 lira verdik.

Gürün Gökpınar Gölünde Neler Yapılabilir?

Gürün Gökpınar Gölü günü birlik piknik yapıp yazın sıcağında serinlemek isterseniz tam aradığınız yer.

Gölde yunusa binip (su bisikleti) göl turu yapabilirsiniz. Biz bir tur ücreti 25 lira ödeyerek bindik. Bir tur yaklaşık 10 dk sürüyor.

Su altı sporu ile uğraşanlar, dalış tutkunları, için Gürün Gökpınar Gölü özellikle son yıllar sık uğradıkları yerler arasında kendisini gösteriyor. 15 metre derinliğe sahip bu gölde dalış yapabilmek için 2 yıldızlı dalış sertifikanız olması gerekiyor. 15 metre derinliği olsa da rakım yüksek olduğu için 1 metre derine dalmak denize göre 3 katı etki etmektedir. Özellikle dalış yapanlar suyun tabanında dahi çok güzel seyir keyfi yapmaktadırlar.

Gürün Gökpınar Gölünde Kamp Yapılabilir. Özellikle kamp yapmak isteyenler için çadır kurulabilecek alanlar yapılmış.

Gürün Gökpınar Gölü Hakkında Merak Edilen Sorular?

Gürün Gökpınar Gölüne giriş ücretsizdir. Gökpınar Gölüne girmek ücretli mi diye düşünmeyin.

Gürün Gökpınar Gölünde otopark sorunu bulunmuyor.

Gürün Gökpınar Gölüne gitmeden önce bilinmesi gerekenler.

Gökpınar Gölünde internet ve telefon çekimi gayet başarılı.

Gökpınar Gölünde balık tutmak yasak ama dalış yapmak serbest.

Gürün Gökpınar Gölünde konaklama imkanı olarak küçük te olsa 4 odalı bir otel bulunmaktadır.

Gürün Gökpınar Gölüne ne zaman gidilmeli? Genelde mayıs ayından sonra ziyarete açılıyor.

Gürün Gökpınar Gölünde yüzülebilir mi diye soran arkadaşlar oldu. Dalış dışında normal yüzmeye izin verilmiyor bilginiz olsun.

Gürün Gökpınar Gölünde Çocuklar için Neler Var?

Küçük çocuğunuz için su havuzu bulunmaktadır. Ayrıca uçurtma uçurmak isterseniz alan olarak uçurtma uçurmak için uygun bir yapısı var.

Gökpınar Gölüne ziyarete gitmişseniz çevrede gezebileceğiniz Malatya Levent Vadisi yazımızı da ziyaret etmenizi öneririm.

Gürün Gökpınar Gölü Fotoğrafları

Bir cevap yazın