Turgut Özal Tabiat Parkı Piknik Alanı (Mişmiş Park)

Turgut Özal Tabiat Parkı Piknik Alanı (Mişmiş Park)

Yeni adı ile Malatya Turgut Özal Tabiat parkı olarak değiştirilen Mişmiş Parkı Malatya’nın Orduzu İlçesinde yer almaktadır. Şehir merkezinden yaklaşık 9 km mesafede bulunmaktadır.

Mişmiş Parkı Nerededir? Turgut Özal Tabiat Parkı Nerededir?

Turgut Özal Tabiat Parkında Neler Yapılabilir?

Eski adı ile mişmiş parkı( Turgut Özal Tabiat Parkında) günü birlik piknik yapmak isterseniz aileniz ile güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Hem Malatya merkeze yakın olması hem de toplu taşıma araçları ile çok rahat ulaşabileceğiniz bir mesire alanı. Mişmiş park içerisinde bununan küçük gölet etrafında bisiklet kiralayarak bisiklet turu atabilirsiniz. Ayrıca göl içerisinde su bisikletleri kiralayarak tur atabilirsiniz. Mişmiş parkta mangal yakmak isterseniz yeteri kadar kamelya bulunmaktadır. Eğer mangal ile uğraşmak istemezseniz Turgut Özal tabiat parkı içerisinde göl kenarında açık alan veya kapalı alan kafelere oturup yemek yiyebilir veya nargile keyfi yapabilirsiniz. 

Turgut Özal Parkına Giriş Ücretli mi ?

Turgut Özal Tabiat Parkı girişleri ücretsizdir. Ayrıca araç park etmek için yeterli alan bulunmakta ve ücretsizdir. Biz 02.08.2020 Kurban Bayramında ziyaret ettik yoğunluğa rağmen yeterli alan vardı.

Mişmiş Parkına Giderken Bilinmesi Gerekenler

Mişmiş Parkta telefon ve internet çekimi gayet güzel.

Çocuklu aileler için park alanları mevcut. Ayrıca ailecek top götürürseniz toplu oyunlar oynayabilirsiniz.

İçerisinde su çerez vs. alışveriş yapabileceğiniz alanlar mevcut.

Mişmiş parkında suya girilemiyor bilginiz olsun.

Mişmiş parkında balık tutmak serbest değil.

Fotoğraf çekmek için özellikle gün batımında göl ve ağaçlar çok güzel manzara oluşturmaktadır. Malatya da fotoğraf çekilecek yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Mişmiş park mezuniyet fotoğrafları çekmek, düğün fotoğrafları çekmek için sıklıkla tercih edilen bir yerdir.

Mişmiş parkı yılın her mevsiminde ziyaret edebilirsiniz. Eğer sonbahar yaprak dökümü fotoğrafları ve kışın donmuş göl manzaraları fotoğrafları çekmek isterseniz özellikle bu zamanlar tercih edilebilir.

Restoran olduğu için Wc ve diğer ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Mişmiş Parkta Yemek Yenilecek Yerler

Eğer mişmiş parkını özel bir günde biz gibi kurban bayramında tercih ettiyseniz cafede bir çok yemek bitmiş olma ihtimalini göz önüne alarak gitmenizi öneririm. Biz yemek için gittiğimizde sadece tost çeşitleri ve patates kızarması kalmıştı. Gerçi yemek yemek için bence mişmiş park tercih sebebi olmamalı. Parkı gezdikten sonra belki içecek içmek dinlenmek için cafelere oturulabilir. Yemekleri çok lezzetli değil ve kalitesine göre biraz pahalı kalıyor. Onun yerine piknik yapmak veya mangal yakmak daha mantıklı olacaktır.

Mişmiş Park Fotoğraf Galerisi

Malatya Yakınlarında Gezilecek Yerler Levent Vadisi ve Gürün Gökpınar GölüYazımızı incelemenizi öneririm.

Bir cevap yazın