Hamamönüne Nasıl Gidilir ?

Hamamönüne Nasıl Gidilir ?

Hamamönü Nerededir ?

Hamamönü Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer almaktadır. 

Hamamönüne Nasıl Gidilir ?

Hamamönüne özel araç dışında gitmek isterseniz çok sayıda ulaşım aracı mevcut. Hamamönüne otobüs ile gitmek için 154-1 / 375 / 185-3 / 489-3 / 486 / 339 / 442-3 / 397 numaralı otobüsler ile Hamaönüne gidebilirsiniz. 

Ayrıntılı bir şekilde Hamamönüne nasıl gidilir incelemek için ziyaret ediniz.

Haritada Hamamönü

Hamamönü’ nde Yemek Yenilecek Yerler

1- Hamamönü Kültür Sanat Evi 

Foursquare de 7.4 puan almış olan bu mekan Hamamönü’nde yemek yenilebilecek mekanlar arasında bizim için ilk sırayı paylaşıyor. 

2- Beyler Sofrası 

Fuorsquare de 7.1 puan almış olan bu mekan pide ve lahmacun tarzı yiyecek yemek isteyenler için güzel bir ortam sağlıyor.

3- Hadi Baba Kukla Kebap

Foursquare de 6.3 puan almış olan bu mekan et tutkunları için güzel bir lezzet sağlıyor.

Hamamönü’ nde İçecek İçmelik Yerler

Süvari Kahvesi

Foursquare de 7.7 puan almış bu mekan Hamamönü’nde kahve içmek için gidilecek mekanların başını çekiyor. Özel süvari kahvesi ile birlikte “cocoreo” tatlısını da denemenizi tavsiye ederim.

Kumda Kahve Faralya Cafe Restaurant

Faralya Cafe Restaurant kumda kahve yapan kahve severlerin sık uğradığı diğer bir mekan. 

Hamamönü’nde Kahvaltı Yapılabilecek Yerler

Hamamönü kahvaltı yapmak isteyenler için de bir çok mekan ile hizmet vermektedir. Biz tercihimizi Hamamönü girişinde bulunan Yeşilçam Turkuaz Bahçe’ sinden yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hamamönü’ nde Gezilecek Yerler

Atatürk Bahçesi Yürüyüş ve Koşu Parkuru

Hamamönü’nde yemek yedikten sonra yediklerinizi sindirebilmek ve tarihi hamamönü evlerinin seyrini yaşamak için Atatürk bahçesini gezmelisiniz.

Forsquare de Hamamönü’nde gezilecek yerlerin tam listesi için tıklayın. 

Hamamönü kendine özel Ankara’nın diğer yapılarından arındırılmış yaklaşık 250 adet Hamamönü evi bulunmaktadır. Hamamönü evlerinin arasında gezerken o eski evler arasında tarihi yeniden yaşama imkanı buluyorsunuz. Hamamönü evleri restorasyon sonrasında 19. yüzyıl Osmanlı mimarisini Ankara’da başarılı bir şekilde temsil ediyor.

Hamamönü’ne ne zaman gidilmeli?

Hamamönü Ramazan ayında özellikle çok kalabalık olmaktadır. Birçok ramazan aktiviteleri ile misafirlere eğlenceli saatler geçirtiyor. Ramazanda Hamamönü’nde yemek yedikten sonra canlı müzik fasıl keyfi yapabilir, çocuklar için hacıvat-karagöz etkinliklerine katılabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya almak isteyenler için hamamönü hediyelik eşya stanları sizler için en güzel ürünlerini sergiliyor olacaklar.

Hamamönü’nde Fotoğraf Çekilecek Mekanlar

Ankara’da fotoğraf çekilecek alanlar arasında fotoğrafçıların sıklıkla uğradığı bir mekandır. Özellikle Hamamönü evleri ve meydan da bulunan şerbet çeşmesi ve saat kulesi fotoğrafçıların en çok fotoğrafını çektiği yerler arasında yerini alıyor. Ayrıca sokak fotoğrafçılığı için de kalabalık ve hediyelik eşya stantları ayrı bir imkan sağlıyor. O an fotoğrafları için çocukların ellerine pamuk şekerlerini yerken veya osmanlı macunu alırken ki o heyecanlarını yakalamanız çok yüksek bir ihtimal.

Hamamönü gezisinden sonra eğer Ankara’yı gezmek isterseniz ikinci durak Ankara Kalesi ve çıkrıkçılar sokağı olacaktır. Hamamönü’ nden yürüyerek çıkrıkçıklarda satış yapan dükkanları gezerek Ankara Kalesini ziyaret edebilirsiniz. Essiz Ankara manzarası ile fotoğrafçılar için güzel karelere imza atıyor. Ankara kalesi ziyaretinden sonra Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezmeyi unutmayın.

Ankara’da gezilecek yerler için İnönü Mağaraları ve 50.yıl Parkı  Yazılarımızı da incelemenizi öneririz. 

Bir cevap yazın